Acunetix

Siber Güvenlik açıklarını bulun, düzeltin ve önleyin.

Acunetix, tüm web varlıklarınızdaki güvenlik açıklarını ele almanıza yardımcı olan bir uygulama güvenliği test çözümüdür.

Diğer tarayıcıların bulamadıklarını bulun

Acunetix, sıradan bir web güvenlik açığı tarayıcısı değildir. Web’deki varlığınız ne olursa olsun, Acunetix tüm varlıklarınızın güvenliğini yönetmek için gerekenlere sahiptir.

  • SQL enjeksiyonları, XSS, yanlış yapılandırmalar, zayıf parolalar, açıkta kalan veritabanları ve bant dışı güvenlik açıkları dahil 000’den fazla güvenlik açığını tespit edin.
  • Çok sayıda HTML5 ve JavaScript içeren tek sayfalık uygulamalar da dahil olmak üzere tüm sayfaları, web uygulamalarını ve karmaşık web uygulamalarını tarayın.

Gelişmiş makro kayıt teknolojisi ile karmaşık multi-level formları ve hatta sitenizin parola korumalı alanlarını tarama olanağına sahip olun.

Daha kısa sürede daha iyi sonuçlar

Güvenlik açıklarının gerçek olduğuna dair kanıt alın ve Acunetix’in sorunun ciddiyetini değerlendirmesine ve size eyleme geçirilebilir içgörüler vermesini sağlayın.

  • Sezgisel ve kullanımı kolay olan Acunetix, uzun kurulum ve alıştırma sürelerini ortadan kaldırır. Sadece birkaç tıkla kurulum yapabilir ve taramaya başlayabilirsiniz.
  • Acunetix, hangi güvenlik açıklarının gerçek olduğunu doğrulayarak ekibinizi yanlış pozitiflerin peşine düşmekten kurtarır.
  • Önemli güvenlik açıklarını hemen bulan ve ağınızı meşgul etmeyen veya sunucularınıza aşırı yük vermeyen ışık hızında taramalarla zaman kazandırır.

Otomasyon parmaklarınızın ucunda

Acunetix’in gücünü otomasyonla daha da arttırın.

  • Web trafik yükünüze ve özel iş gereksinimlerinize göre tam veya kademeli taramaları planlayın ve önceliklendirin.
  • Yerleşik güvenlik açığı yönetimiyle tanımlanan sorunları yönetin veya mevcut sisteminiz olan Jira, GitHub, GitLab, Azure DevOps, Bugzilla veya Mantis ile birleştirin.
  • Jenkins gibi modern CI araçlarıyla yeni yapıları otomatik olarak tarayın ve Fiddler, Burp, Paros, Postman ve daha fazlasından pre-crawl tarama verilerini içe aktarın.

Netsparker ve Acunetix arasındaki fark nedir?

Netsparker, kurumsal düzeyde otomasyon ve ölçeklenebilirlik göz önünde bulundurularak oluşturulmuştur. Kurumsal web sitelerin ve uygulamaların sayısındaki inanılmaz artışla birlikte, büyük kuruluşların genellikle binlerce siteyi, küçük bir güvenlik ekibiyle güvence altına alması gerekiyor. Bunu yapmanın tek gerçekçi yolu, güvenlik testini mümkün olduğunca otomatik hale getirmek ve iyileştirme için geliştirici (developer) iş akışlarına eyleme geçirilebilir tarama sonuçları getirmektir.

Netsparker, direct-impact güvenlik açıklarının büyük çoğunluğunu otomatik olarak doğrulamak ve teknik olarak mümkün olduğunda istismar kanıtı sağlamaya kadar, Kanıt Tabanlı Tarama (Proof-Based Scanning) teknolojisini kullanır. Ayrıca Jira, Jenkins, GitLab, Slack ve diğerleri de dahil olmak üzere popüler geliştirme ve işbirliği platformlarıyla, düzinelerce kullanıma hazır entegrasyonla birlikte gelir. Netsparker, mevcut sistemler ve iş akışları ile entegre olan kurumsal setuplarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Esnek dağıtım seçenekleri, Netsparker’ı all-cloud SaaS modelinden, Microsoft Windows, Linux ve hatta Docker’daki şirket içi kurulumlara kadar mevcut ortamınızla eşlecek şekilde kullanmanıza olanak tanır.

Acunetix, kurumsal düzeyde ölçeklenebilirlik gerektirmeyen ancak güvenlik açığı tarama hızına ve doğruluğuna değer veren daha küçük kuruluşlara yöneliktir. Kullanımı son derece kolay olduğundan, özel bir uygulama güvenlik ekibi olmayan KOBİ’ler için iyi bir seçenektir. Acunetix, tipik KOBİ siber güvenlik görevlerine yardımcı olmak için web uygulaması taramasının da ötesine geçerek seçili antivirüs araçları ve bir açık kaynaklı ağ tarayıcısı olan OpenVAS ile entegre olur. Ayrıca piyasadaki en hızlı güvenlik açığı tarama motoruna sahiptir ve birçok güvenlik açığı için otomatik onay sağlar. Acunetix, Windows ve Linux’un yanı sıra Mac için de mevcuttur.