Bilgi Talep Formu

  Eğitim

  Sektörde edindikleri yılların deneyimine sahip resmi CMMI Institute-sertifikalı Baş Tetkikçilerimiz ve uzmanlarımız ile resmi sertifikalı eğitimler sunuyoruz.

  DANIŞMANLIK

  Tecrübeli baş tetkikçilerimiz ve uzmanlarımız ile birlikte belgelendirme sürecinizin en başından başlayarak tamamlanana kadar tüm adımlarında destek oluyoruz.

  RESMİ SERTİFİKASYON

  Türkiye ‘de ilk ve en etkin CMMI belgelendirme hizmetlerini sunma gururu ile 20+ yıl tecrübemizle  CMMI Institute resmi belgelendirme yapıyoruz.

  CMMI süreçleriyle ilgili ücretsiz bilgi almak için bize ulaşın.

  Capability Maturity Model Integration (CMMI)®

  CMMI NEDİR?

  Bütünleşik Yetenek Olgunluk Modeli/Capability Maturity Model Integrated (BYOM/CMMI), nitelikli yazılım ve sistem tedarikçilerinin belirlenmesinde kullanılan 5 olgunluk seviyesinden oluşan bir sertifika programıdır. CMMI, kurumlara yazılım geliştirme süreci sırasında rehberlik ederek ürün kalitesini arttırma konusunda yardımcı olur.

  Dünya ‘da ve Ülkemizde yaygın olarak geçerliliği olan ve aranan nitelik olarak görünlen CMMI Belgelendirmesi, ilk olarak 1991 yılında, Amerikan Savunma Bakanlığının, çalışacağı şirketlerledeki özellikleri belirlemesiyle ortaya çıkmıştır.

  Ülkemizde de gün geçtikçe yaygınlaşan CMMI, askeri projelerin yanında zaman zaman kamu kuruluşları tarafından da ihalelere katılabilmek için önkoşul olarak aranmaktadır. BTG, Türkiyenin ilk ve en etkin CMMI Belgelendirme, Eğitim ve Danışmanlık şirketi olarak Türkiye’nin önde gelen savunma kuruluşlarının CMMI belgelendirme faaliyetlerin çoğunluğunu resmi danışmanı Lead Appraiser (Baş Tetkikçi) Wayne Littlefield tarafından gerçekleştirmiştir.

  BTG, Türkiye’nin ilk ve en etkin CMMI Belgelendirme, Eğitim ve Danışmanlık şirketi olarak Türkiye’nin önde gelen savunma kuruluşlarının CMMI belgelendirme faaliyetlerin çoğunluğunu gerçekleştirmiştir.

  0
  ÜLKEDE

  101 Ülkede organizasyonlar kurumsal performansı arttırmak için CMMI kullanıyor.

  0
  ÜLKE YÖNETİMİ

  11 Ülke yönetimi ekonomik kalkınma için CMMI’a yatırım yapıyor.

  0
  DİLDE

  CMMI modelleri Dünya çapında 10 farklı dile çevrilmiştir.

  CMMI v1.3 ile CMMI v2.0 arasındaki temel farklılıklar nelerdir?

  Bir önceki sürüme göre en önemli değişikliklerden bir tanesi, iyileştirme modelleri kapsamında yer alan CMMI Development, CMMI Services ve CMMI Acquisiton modelleri tek olarak değerlendirilerek, tek parça olarak entegrasyon sağlanmıştır. Bu doğrultuda elde edilen çalışmanın sonucu olarak hizmet ve tedarik süreçlerine ait her şey daha görülebilir hale gelmiştir.

  CMMI v1.3 ile CMMI v2.0 arasındaki en temel farklılıklardan bir diğeri ise, v2.0’ın ilk günden itibaren tamamen performansa odaklanmasıdır. CMMI v2.0, şirketleri en başından itibaren yüksek olgunluğa hazırlar. Bu da şirketlerin Düzey 2 uygulamalarında da performans göstergeleri toplamaları gerektiği anlamına gelir. Kuruluşunuz Olgunluk Düzeyi 3’e ulaşmak istiyorsa, faaliyetlerin performansını kurumsal çerçeveyle tutarlı tekrarlanabilir bir şekilde göstermeniz gerekir.

  V1.3’de yer alan ve süreç bazlı bazı hedef ve pratikler, v2.0’a eklenmemiştir. Bunun yerine daha işlevsel ve kaliteli hizmet tanımlanmıştır.

  Yeni modelde en çok dikkat çeken ve kurumların/organizasyonların işine en çok yarayacak değişiklik ise her bir pratik alanının, metodolojiye uygun hızlı yazılım geliştirme aşamalarının daha uygulanabilir olmasını sağlamasıdır. Ayrıca, her bir süreç modeli detaylı incelendiğinde hepsinde sektörel ihtiyaca yönelik gerekli değişikliklerin olduğunu görebiliriz. Bu değişiklikler hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Neden CMMI sertifikası almalıyım?

  Yetenek Olgunluk Model Entegrasyonu (CMMI), kurumların kaliteli ve müşteri ihtiyacını karşılama odaklı ürün ve hizmetler geliştirme yeteneğini, iyileştirmeyi ve güçlendirmeyi hedefleyen entegre edilmiş en iyi uygulamalar bütünüdür.

  • Pazara Giriş Süresini İyileştirin– Ürün ve hizmetlerinizin ekstra efor sarf etmeksizin ya da çok az bir çalışma ile hızlı ve verimli bir şekilde pazara çıktığından emin olun.

  • Kaliteyi Yükseltin- Hataları en aza indirmek ve tutarlılık kazanmak için ürün geliştirme kalitesini güçlendirin.

  • Maliyetleri Azaltın– Planlama, programlama ve bütçeleme süreçlerini iyileştirerek maliyetleri düşürün.

  • Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi Geliştirin– Teslimattan bakım ve operasyona kadar ürün yaşam döngüsündeki tüm süreçleri, müşteri beklentilerini karşılayacak en iyi şekilde yönetin.

  • Çeviklik Kazanın– Kurumsal olarak büyürken yetenekleriniz kaybetmeyin. Gelirleri artırmaya ve maliyetleri azaltmaya yönelik fırsatlardan, ürün ve hizmetleri müşterilerinize hızlı, verimli ve tutarlı bir şekilde sunmak için üst düzeyde yararlanın.

  CMMI v2.0’ye geçiş yapan organizasyonlarda yapılan çalışmalara göre verimliliğin arttığı, maliyetlerin ise azaldığı gözlemlenmiştir.

  %23

  Daha Az Hata

  %54

  Daha Az Tekrarlanan İş

  17%

  Daha Fazla Tahminleme Doğruluğu

  %54

  %54’ye Varan Verimlilik Artışı

  %97

  Zamanında Teslimat

  %57

  Artan Kârlılık

  CMMI Sertifikası şirketim için nasıl bir avantaj sağlayacak?

  CMMI sertifikasının şirketinize sağlayacağı faydalar hakkında daha fazla ücretsiz bilgi almak için “CMMI Kazanımları” konulu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

  “Türkiye’nin ilk ve en etkin CMMI hizmetleri ve resmi CMMI belgelendirme hizmetlerinden faydalanmak istiyorsanız ve işinizi riske atmak istemiyorsanız doğru yerdesiniz. CMMI konusunda size nasıl yol gösterebileceğimizi, bu konudaki hizmet yelpazemizle size nasıl destek olabileceğimizi öğrenmek ister misiniz? Bana doğrudan ulaşabilirsiniz. cmmi [@] btgrubu.com üzerinden mesajlarınızı bekliyorum.”

  Yücel Tepeköy • CMMI Hizmet Çözümleri Direktörü

  CMMI Belgelendirme Süreci

  Yetenek olgunluk modelleri süreçleri 3 farklı alanda, 5 olgunluk seviyesinde değerlendirirler.

  Olgunluk Seviyesi 1

  Başlangıç

  Öngörülemez ve tepkisel.

  Olgunluk Seviyesi 2

  Yönetilebilen

  Proje seviyesinde yönetilen.

  Olgunluk Seviyesi 3

  Tanımlanmış

  Önleyici ve proaktif yapıda.

  Olgunluk Seviyesi 4

  Nicel Olarak Yönetilebilen

  Ölçülendirilmiş ve kontrollü.

  Olgunluk Seviyesi 5

  Tanımlanmış

  İstikrarlı ve esnek

  Şirketimin kârlılığını nasıl artırabilirim?

  Şirketiniz için sadece ileri düzey Yetenek Olgunluk Seviyesi elde etmek için değil, aynı zamanda kuruluşunuzu yüksek kalite, en iyi performans ve daha fazla müşteri memnuniyeti ile geliştirmek için CMMI Değerlendirmesine ihtiyacınız mı var? CMMI Danışmanları ve Baş Tetkikçi (Lead Appraiser) Uzmanlarımız sayesinde şirketinizin karlılığını artıracak değerlendirmelerimiz:

  • CMMI-DEV: Geliştirme Süreci için CMMI
  • CMMI-SVC: Hizmetler için CMMI
  • CMMI-ACQ: Satın alma süreçleri için CMMI
  • Olgunluk Seviyeleri Değerlemesi: Başlangıçtan Yüksek Olgunluk Seviyesine kadar
  • SCAMPI A-B-C

  Daha fazlasını mı öğrenmek istiyorsunuz? Alanında tecrübeli resmi CMMI Danışmanları ve Baş Tetkikçi (Lead Appraiser) Uzmanlarımız ile iletişim kurarak CMMI V2.0 hakkında daha fazla bilgi alabilir ve şirketinizi bir sonraki seviyeye taşıyabilirsiniz.

  Daha fazlasını mı öğrenmek istiyorsunuz?

  Alanında tecrübeli resmi CMMI Danışmanları ve Baş Tetkikçi (Lead Appraiser) Uzmanlarımız ile iletişim kurarak CMMI V2.0 hakkında daha fazla bilgi alabilir ve şirketinizi bir sonraki seviyeye taşıyabilirsiniz.

  CMMI® SERVICES

  CMMI® SERVICES

  B2B, B2C ve bağımsız hizmetler alanında hizmet veren kuruluşlar için temel yetenekleri ve performansı geliştirmeyi hedefleyen ve entegre edilmiş en iyi uygulamaları sunmaktadır.

  CMMI® Development

  CMMI® Development

  Ürünleri, ürün bileşenlerini ve çeşitli hizmetleri geliştiren kuruluşlar için temel yetenekleri ve performansı geliştirmeyi hedefleyen ve entegre edilmiş en iyi uygulamaları sunmaktadır.

  CMMI® SUPPLIER MANAGEMENT

  CMMI® SUPPLIER MANAGEMENT

  Başka bir firmadan ürün bileşeni, mal veya hizmet satın alan kuruluşlar için temel yetenekleri ve performansı geliştirmeyi hedefleyen ve entegre edilmiş en iyi uygulamaları sunmaktadır.

  Süreç Uzmanlarımız

  Yetenek olgunluk modelleri süreçleri 5 seviyede değerlendirirler.

  Mr. Wayne LITTLEFIELD
  Mr. Wayne LITTLEFIELDHigh Maturity Lead Appraiser
  Yücel TEPEKÖY
  Yücel TEPEKÖYCMMI Hizmetleri Çözüm Direktörü
  Mert NUHOĞLU
  Mert NUHOĞLUPrincipal Process Consultant/Trainer
  Erhan ÇINAR
  Erhan ÇINARPgMP, PMP, Certified CMMI Lead Appraiser / Instructor
  Egemen ÖZALP
  Egemen ÖZALPPhD., CMMI Institute Lead Appraiser

  REFERANSLARIMIZ

  %50 den fazla

  CMMI Institute’ın yıllardır resmi iş ortağı olan BTG (Bilgi ve Teknoloji Grubu), Türkiye’nin en prestijli kurum ve firmalarını portföyünde bulundurmaktadır. Türkiye’deki CMMI Insitute onaylı resmi belgelendirme çalışmalarının çoğunluğu (%50’den fazla) BTG (Bilgi ve Teknoloji Grubu) tarafından yapılmıştır.

  Dünyanın önde gelen savunma kuruluş ve şirketlerinde YAZILIM (SW), SİSTEM MÜHENDİSLİĞİ (SE), INTEGRATED PRODUCT ve PROCESS DEVELOPMENT (IPPD) alanlarını kapsamak üzere CMMI tabanlı eğitim, danışmanlık ve değerlendirme hizmetleri tarafımızca sağlanmaktadır.

  Sıra No Referans Adı Resmi CMMI Seviyesi Tarih
  1 AGMLab CMMI Seviye 3 12.04.2019
  2 ARGEDOR Bilişim Teknolojileri San. Tic. A.Ş. CMMI Seviye 3 14.07.2017
  3 Altay Yazılım Savunma Endüstriyel San. Tic. A.Ş. CMMI Seviye 3 22.02.2019
  4 ASELSAN HBT CMMI Seviye 3 28.07.2016
  5 ASELSAN MGEO CMMI Seviye 3 12.10.2017
  6 ASELSAN REHİS CMMI Seviye 3 28.06.2019
  7 ASELSAN SST CMMI Seviye 3 30.04.2019
  8 Aydın Yazılım (AYESAŞ) CMMI Seviye 3 26.04.2019
  9 Başarsoft Bilgi Sistemleri A.Ş. CMMI Seviye 3 31.01.2020
  10 BİTES Savunma Havacılık ve Uzay Teknolojileri CMMI Seviye 3 28.02.2020
  11 Coğrafi Mühendislik Hizmetleri CMMI Seviye 3 05.11.2018
  12 HAVELSAN A.Ş. CMMI Seviye 3 29.09.2017
  13 ICTerra Bilgi ve İletişim Teknolojileri CMMI Seviye 3 12.04.2019
  14 OBSS Teknoloji A.Ş. CMMI Seviye 3 16.02.2018
  15 SİMSOFT Bilgisayar Teknolojileri Ltd. CMMI Seviye 3 09.06.2017
  16 TİGA Bilişim CMMI Seviye 3 14.12.2018
  17 TÜBİTAK BİLGEM YTE CMMI Seviye 5 03.03.2017
  18 TÜBİTAK BİLGEM BTE CMMI Seviye 3 11.07.2014
  19 TÜRK TELEKOM CMMI Seviye 3 22.11.2013
  20 VENDEKA CMMI Seviye 3 28.08.2018