BTG | BİLGİ VE TEKNOLOJİ GRUBU

BTG, bilişim teknolojileri alanında yazılım geliştirme, yazılım distribütörlük ve çözüm sağlayıcısı, CMMI resmi belgelendirme ve danışmanlık, test otomasyon ve performans / yük / güvenlik penetrasyon testi hizmetleri, eğitim hizmetleri ve danışmanlık hizmetleri odaklarında faaliyet göstermektedir.

Müşterilerimize sağladığımız hizmetler:

  • Yazılım Geliştirme: Müşteriye özel yönetim bilgi sistemi ve coğrafi bilgi sistemi uygulamaları geliştirilmesi. Örnek çalışmalar arasında ülke genelinde bugün faaliyette bulunan akıllı kart ve ödeme yönetim sistemleri, toprak ve kadastro coğrafi bilgi (CBS) ve yönetim (YBS) sistemleri, orman ve orman dışı ürün bilgi sistemi fizibilitesi, elektronik belge yönetim ve iş akış sistemleri, üretim sektörü için satınalma yönetimi için karar destek yönetim sistemleri, finans sektörü için karlılık yönetimi için karar destek yönetim sistemleri yer almaktadır. Yazılım geliştirme faaliyetlerinde CMMI modeli baz alınarak sürdürülebilir ve idame edilebilir yazılım üretimi gerçekleştirmektedir.
  • Yazılım Distribütörlük ve Çözüm Sağlayıcısı: Dünyanın önde gelen yazılım üreticilerinin Türkiye’de temsilcisi ve çözüm sağlayıcısı olarak tüm sektörlerin bilgi teknolojileri altyapılarının geliştirilmesi veya oluşturulması konusunda hizmet vermekteyiz. Micro Focus, Embarcadero, ESRI, Idera, Sencha, DevExpress, FastReport ve birçok COTS yazılım üreticisi firmasının yazılım paketi lisans tedariki ve müşteriye özel çözüm sağlayıcısı olarak 400’ün üzerinde geniş yelpazede müşterimize hizmet sağlamaktayız. Eski adıyla Borland ve HP Enterprise Yazılım Grubu’nu da satın alması ile Dünya’nın 7’nci büyük yazılım firması Micro Focus’un Türkiye’deki en köklü çözüm sağlayıcısıyız. ESRI’nin Silver İş Ortağı olarak en büyük coğrafi bilgi sistemi (CBS/GIS) çözümlerini geliştirmekteyiz. Gereksinim Yönetimi, Konfigürasyon/Değişiklik Yönetimi, Test Yönetimi, Bütünleşik Proje Yönetimi, Servis Yönetimi, İş Akış Yönetim (BPM) ve benzeri bilgi yönetim altyapılarının müşteriye özel uygulamalarını gerçekleştirmekteyiz.
  • CMMI Resmi Belgelendirme ve Danışmanlık: Dünya’da yazılım sistemi geliştirme konusunda en önemli kurumsal olgunluk kalite modeli olan CMMI’ın Türkiye’de önemli faydalar sağlaması konusunda faaliyet göstermektedir. CMMI Institute’un Türkiye’deki ilk ve yetkin resmi iş ortağı olarak, Türkiye’deki CMMI belgelendirme çalışmalarının %60’ından fazlası ve CMMI temelli eğitim çalışmalarının ise %90’dan fazlası BTG tarafından gerçekleştirilmektedir.
  • Test ve Performans / Yük / Güvenlik Penetrasyon Testi Hizmetleri: Yazılım testi, performans/yük testi ve penetrasyon testi konusunda Türkiye’de tesis güvenlik belgesi ile faaliyet göstermekteyiz. Türkiye’de en çok ve en köklü yazılım testi eğitimi konusunda sertifikalı eğitim veren kuruluşuyuz. Kurumların test yönetim altyapılarının ihtiyaçlarına özel, dış kaynak kullanımı yoluyla test ekibi sağlamaktayız.
  • Eğitim Hizmetleri: Yazılım yaşam döngüsü alanında Gereksinim Yönetimi, Konfigürasyon/Değişiklik Yönetimi, Test Yönetimi, Bütünleşik Proje Yönetimi (PMI tabanlı), Servis Yönetimi, Ortak Kriterler, CMMI, ve yazılım geliştirme alanında ileri seviye yazılım geliştirme teknikleri, kurumsal yazılım mimarisinin modellenmesi alanlarında eğitim ve çalıştay hizmetleri sunulmaktadır. Kurumların yazılım geliştirme ihtiyaçlarına özel, dış kaynak kullanımı yoluyla yazılım mimarisi ve yazılım geliştirme ekibi sağlamaktayız.
  • Danışmanlık Hizmetleri: Dünya Bankası (IBRD) ve Avrupa Birliği (AB) fonuyla geliştirilmekte olan yazılım projelerinde Kalite Kontrol ve Kalite Güvence (QC/QA), teknik şartname gereksinimlerinin hazırlanması alanları başta olmak üzere, yazılım sistem projelerinde yer almaktayız.BTG, Türkiye’de 20 yıla yakın verdiği hizmetleri, aynı zamanda Amerika (Washington D.C.), Katar (Doha) ve Azerbaycan (Bakü)’de kurmuş olduğu ofislerde sürdürerek ülke ekonomisine bilgi teknolojileri alanında ihracat geliri sağlayan önde kuruluşlardan biridir.

Bakış Açınız Çözümü Oluşturur.

BİZE ULAŞIN

Tüm soru ve görüşleriniz için bize ulaşın.

OFİSLERİMİZ

Tüm soru ve görüşleriniz için bize ulaşın.

ANKARA

Mutlukent Mahallesi 2027.Sokak No 2
Beysukent Çankaya /Ankara 06800

T | +90 312 266 06 06
F | +90 312 266 06 07

İSTANBUL

Kanyon Ofis Binası Kat:6 Büyükdere Cad.
No:185 Levent /İstanbul 34394

T | +90 212 319 77 22
F | +90 212 319 76 00

BAKU | AZERBAİJAN

127 Feteli Xan Xoyski
Neriman Narimanov, Baku Azerbaijan

T | +90 312 266 06 06
F | +90 312 266 06 07