Invicti Enterprise

Korunması gereken binlerce varlık mı? Sorun değil.

Saldırıya uğrama riskinizi önemli ölçüde azaltın. Kesin ve otomatikleştirilmiş uygulama güvenliği testleri elde edin.

SDLC’niz genelinde güvenliği otomatikleştirin.

Güvenlik sorunlarınız ekibinizden daha hızlı büyür. Bu nedenle, SDLC’nizin her adımında bulunan güvenlik testi otomasyonuna ihtiyacınız var.

 • Güvenlik görevlerini otomatikleştirin ve ekibinize her ay yüzlerce saat kazandırın.
 • Gerçekten önemli olan güvenlik açıklarını belirleyin ve bunları sorunsuz bir şekilde düzeltmek için atayın.
 • İster bir AppSec, ister DevOps veya DevSecOps programı çalıştırıyor olun, güvenlik ve geliştirme ekiplerinin iş yüklerinin azaltılmasına yardımcı olun.

anlarını tarama olanağına sahip olun.

Uygulama güvenliğinizin tam resmini görün

Uygulamalarınız, güvenlik açıklarınız ve iyileştirme çabalarınızda tam bir görünürlük olmadan, şirketinizin riskini azaltmak için elinizden gelen her şeyi yaptığınızı kanıtlamanız imkansızdır.

 • Kaybolmuş, unutulmuş veya haydut departmanlar tarafından oluşturulmuş olanlar dahil olmak üzere bütün web varlıklarınızı bulun.
 • Benzersiz dinamik + etkileşimli (DAST + IAST) tarama yaklaşımımızla, uygulamalarınızın diğer araçların gözden kaçırdığı kısımları tarayın.

Netsparker veya sorun izleme yazılımınızla yerel entegrasyonlar aracılığıyla iyileştirme çabalarınızın durumunu öğrenin.

Diğer araçların gözden kaçırdığı güvenlik açıklarını bulun

Bağımsız araştırmacılar tarafından yapılan bire bir testler, Netsparker’ın diğer tarama araçlarından daha fazla güvenlik açığı tespit ettiğini gösteriyor.

 • Benzersiz dinamik + etkileşimli (DAST + IAST) tarama yaklaşımımızla daha fazla gerçek güvenlik açığı bulun.
 • Birleştirilmiş imza ve davranış tabanlı testlerle hiçbir güvenlik açığının gözden kaçmasına izin vermeyin.
 • Hız veya doğruluktan ödün vermeyen kapsamlı tarama ile güvenlik açıklarınızı tespit edin.

Sizden 10 kat büyük bir ekip gibi riskinizi yönetin

Güvenlik sorunları. Karmaşık altyapı. Sürekli büyüyen güvenlik açıkları listeniz. Sizinki gibi ekiplerin önlerindeki büyük iş hacmi karşısında bunalmaları şaşırtıcı değil. Güvenlik ekibiniz için hayat kolaylaştıran ölçeklenebilir güvenlik testleri ile kontrolü elinize alın.

 • Hangi güvenlik açıklarının gerçek tehdit olduğunu onaylayan özellikler sayesinde ekibinizin yanlış pozitifleri kovalamak için harcadığı yüzlerce saati geri kazanın.
 • Geliştirme ekibinizin halihazırda kullandığı araçlara yönelik güçlü entegrasyonlarla güvenlik testini tüm SDLC’nize entegre edin.
 • Kuruluşunuzun yapısı ne kadar karmaşık olursa olsun, sınırsız kullanıcı için izinleri kontrol edin.

a iyileştirme çabalarınızın durumunu öğrenin.

Daha güvenli kod üreterek güvenlik açıklarını önleyin

SDLC’nizde bir güvenlik açığı ne kadar uzun sürerse, düzeltilmesi o kadar maliyetli olur. Netsparker, geliştiricilerinize mevcut ortamlarında nasıl daha güvenli kod yazabileceklerini göstererek güvenlik açıklarını önlemenize yardımcı olur. Çünkü yönetilmesi en kolay güvenlik açıkları, ilk etapta asla var olmayanlardır.

 • Netsparker’ı geliştiricilerinizin günlük olarak kullandığı araçlara ve iş akışlarına entegre ederek güvenliği sağlayın.
 • Geliştiricilere, daha fazla güvenli kod üretmelerine yardımcı olan geri bildirimlere erişim sağlayın; bu, güvenlik ekibiniz için daha az iş anlamına gelir.

Risklerin ortaya çıkmasını önleyen sürekli tarama ile gecikmeleri önleyin.

Otomasyon parmaklarınızın ucunda

Netspark’ırın gücünü otomasyonla daha da arttırın.

Netsparker ve Acunetix arasındaki fark nedir?

Netsparker, yeni adıyla Invicti Enterprise, kurumsal düzeyde otomasyon ve ölçeklenebilirlik göz önünde bulundurularak oluşturulmuştur. Kurumsal web sitelerin ve uygulamaların sayısındaki inanılmaz artışla birlikte, büyük kuruluşların genellikle binlerce siteyi, küçük bir güvenlik ekibiyle güvence altına alması gerekiyor. Bunu yapmanın tek gerçekçi yolu, güvenlik testini mümkün olduğunca otomatik hale getirmek ve iyileştirme için geliştirici (developer) iş akışlarına eyleme geçirilebilir tarama sonuçları getirmektir.

Netsparker, direct-impact güvenlik açıklarının büyük çoğunluğunu otomatik olarak doğrulamak ve teknik olarak mümkün olduğunda istismar kanıtı sağlamaya kadar, Kanıt Tabanlı Tarama (Proof-Based Scanning) teknolojisini kullanır. Ayrıca Jira, Jenkins, GitLab, Slack ve diğerleri de dahil olmak üzere popüler geliştirme ve işbirliği platformlarıyla, düzinelerce kullanıma hazır entegrasyonla birlikte gelir. Netsparker, mevcut sistemler ve iş akışları ile entegre olan kurumsal setuplarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Esnek dağıtım seçenekleri, Netsparker’ı all-cloud SaaS modelinden, Microsoft Windows, Linux ve hatta Docker’daki şirket içi kurulumlara kadar mevcut ortamınızla eşlecek şekilde kullanmanıza olanak tanır.

Acunetix, kurumsal düzeyde ölçeklenebilirlik gerektirmeyen ancak güvenlik açığı tarama hızına ve doğruluğuna değer veren daha küçük kuruluşlara yöneliktir. Kullanımı son derece kolay olduğundan, özel bir uygulama güvenlik ekibi olmayan KOBİ’ler için iyi bir seçenektir. Acunetix, tipik KOBİ siber güvenlik görevlerine yardımcı olmak için web uygulaması taramasının da ötesine geçerek seçili antivirüs araçları ve bir açık kaynaklı ağ tarayıcısı olan OpenVAS ile entegre olur. Ayrıca piyasadaki en hızlı güvenlik açığı tarama motoruna sahiptir ve birçok güvenlik açığı için otomatik onay sağlar. Acunetix, Windows ve Linux’un yanı sıra Mac için de mevcuttur.