ENTEGRE VE MERKEZİ BİR YAZILIM DEĞİŞİKLİKLERİ YÖNETİMİ ÇÖZÜMÜ

Aşağıdaki sorunlardan biri ya da birkaçıyla sürekli karşılaşıyorsanız size çok fazla zaman kazandıracak bir çözümümüz var.

  • Projenin ortasına geldik, hala yeni müşteri gereksinimleri çıkıyor.
  • Sürekli geri dönüşlerle aynı işleri tekrar tekrar yapmaktan usandık! Gereksinimleri en başta doğru tanımlamanın yolu yok mu?
  • Gereksinimler sürekli değişiyor! Her gereksinim değişikliğinde, hadi bakalım, tasarımı gözden geçir, kodları düzelt, hatta yeni kod yaz, tekrar test et! Tasarımın hangi kısımlarında, hangi kod parçalarında, hangi testlerde tekrar çalışma yapmamız gerekiyor, onu bile tam olarak bilemiyoruz.
  • Müşteri gereksinimlerini yazıyoruz; iyi, güzel de, hepsini beklenen düzeyde karşılayıp karşılayamadığımızı bir türlü net olarak bilemiyoruz. Bundan emin olmanın bir yolu olmalı.
  • Projenin hangi aşamasında ne kadar yol aldığımızı biz bile bilmiyoruz. Bu projeyi zamanında teslim etmek hayal!
    Gereksinimleri bu kadar açık ve net yazıyoruz, kodlayıcılar yine kafalarına göre program yazıyor!
  • Bir de test elemanları çıktı başımıza. Test edilecek gereksinimleri sorup duruyorlar. Bir de onlara mı çalışacağız!
  • Bu yazılım son kullanıcı ihtiyaçlarını da karşılıyor mu gerçekten? Bunun ölçülebilir bir yanıtı olsaydı, yazılımı müşteriye iç rahatlığıyla teslim edebilirdik.Nerde!

ÇÖZÜM ÖNERİMİZ

Çözümümüz mevcut durumunuzun analizi, modellenmesi ve aşağıda anlattığımız teknoloji altyapısı ile tamamlanmaktadır. Konfigürasyon ve Değişiklik Yönetimi için sunduğumuz entegre çözümümüzün adı: Borland StarTeam

TUBITAK UEKAE / G222 Birimi (Ankara)

“Borland araçları yazılım geliştirme altyapımızda bize çok fazla zaman tasarrufu sağlayarak dosya, sürüm, gereksinim değişikliklerinin yol açtığı sorunlarımızı gidermemize çok katkıda bulundu. Borland StarTeam kadar esnek bir çözüm olmasaydı bugünkü durumumuzda olmazdık; projelerde yaşanan başta iletişim ve altyapı sorunları olmak üzere pek çok sorunla hala uğraşıyor olurduk. Bu teknolojiyi kullanmaktan çok memnunuz. Tabii teknoloji tek başına yeterli olamazdı; bu konuda BTGRUBU’nun bize doğrudan desteği de çok önemli katkı sağladı. Geldiğimiz noktada, denetçilerimizin bizim kadar otomasyona geçmiş bir kurum görmediklerini söylemeleri bizi gururlandırıyor”

Dr.Kıvanç Dinçer

Yukarıdaki sorunları sizler de yaşıyorsanız daha fazla beklemeden öğrenmek istediğiniz teknik detaylar için bize ulaşın.

REFERANSLARIMIZ